Apogeo de Apalta, Suché Červené

Název Apogeo může být vysvětlen dvěma způsoby – doslovný překlad se odkazuje …

Více informací

Název Apogeo může být vysvětlen dvěma způsoby – doslovný překlad se odkazuje na nejdelší vzdálenost mezi Zemí a Měsícem, metaforicky pak na nejvyšší možné úsilí. Je tak ideálním názvem pro víno, které představuje vrchol v produkci rodiny Zonin v Chile.

Hrozny na Apogeo pocházejí z vinice s názvem Apalta, která má granitovo jílovité podloží. Víno je směsí odrůd Cabernet Sauvignon 57%, Petit Verdot 28% a Carmenére 15%. Zraje 18 měsíců v sudech z francouzského dubu, kde 50% sudů je nových, 25% jednou použitých a 25% dvakrát použitých.

Výsledkem je víno tmavé, rubínově červené barvy. Vůně je komplexní s aroma červeného ovoce, černého rybízu, pepře a zemitých tónů. Chuť je dobře strukturovaná, s plným tělem, pevnými tříslovinami a harmonickou kyselinou, se širokou paletou tónů.

Doporučená teplota podávání je 16-18°C. Ideální je kombinace se steakem grilovaných na dřevě, barbecue žebírky nebo jehněčími kotletkami opět marinovanými v barbecue omáčce. Vhodné také s velmi zralými nebo ovčími sýry.

Vlastnosti vín(a)

  • Červená vína
  • Tiché
  • Suché
  • Červené

Apogeo de Apalta – Červená vína

Brand : Dos Almas