Barbaresco „Bric Turot“ DOCG – ročník 2003, Suché Červené

Barbaresco „Bric Turot“ 2003 je k dispozici v balíčku s ročníkem 2006, 2009 …

Více informací

Barbaresco „Bric Turot“ 2003 je k dispozici v balíčku s ročníkem 2006, 2009 a 2016 – více zde.

Víno je vyrobeno z odrůdy Nebbiolo a hrozny pocházejí z vinice Bric Turot v Barbarescu.

Začátek jara roku 2003 byl charakteristický vyššími průměrnými teplotami, než bývá obvyklé. V následujících měsících, i přes horké a suché podnebí, byla vinná réva v dobré kondici – a to především díky vyšším zásobám vody v půdě. Hrozny byly sklízeny od 3. září, v porovnání s předchozími ročníky byly zdravé, s vynikajícím obsahem cukru a dobrou úrovní kyselin.

Po vylisování následovala macerace hroznů, která trvala 12 dní při maximální teplotě 30°C. Po fermentaci a malolaktické fermentaci bylo víno uloženo do 50 hektolitrových dubových sudů, ve kterých zůstalo 12 měsíců. Malé množství vína bylo stejnou dobu v již použitých sudech typu barrique. Po scelení následovalo dalších 10 měsíců zrání v lahvích.

Víno má intenzivní granátovou barvu s tmavými rubínovými odlesky. Vůně je hluboká a komplexní s tóny lékořice, lesního ovoce, fialek, skořice a hřebíčku. Chuť je plná a dobře vyvážená s dlouhým závěrem, ve kterém jsou zřetelné doteky zralého ovoce. Díky své struktuře a vlastnostem se dokonale hodí k masovým pokrmům a sýrům. Ideální teplota podávání je 17 ° C.

Vlastnosti vín(a)

  • Červená vína
  • Tiché
  • Suché
  • Červené

Barbaresco „Bric Turot“ DOCG – ročník 2003 – Červená vína

Brand : Prunotto