Barbaresco „Bric Turot“ DOCG – ročník 2013, Suché Červené

Barbaresco „Bric Turot“ 2013 je k dispozici v balíčku s ročníkem 2009, 2014 …

Více informací

Barbaresco „Bric Turot“ 2013 je k dispozici v balíčku s ročníkem 2009, 2014 a 2016 – více zde.

Víno je vyrobeno z odrůdy Nebbiolo a hrozny pocházejí z vinice Bric Turot v Barbarescu.

Zima 2012–2013 i jaro 2013 byly pozoruhodně vlhké a chladné. Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám mohla réva zahájit svůj růst a vývoj s dobrými zásobami podzemní vody, ale výrazně později než u jiných předchozích ročníků. Další zpoždění ve vývoji vinné révy bylo způsobeno, kromě silných dešťů na konci května, výrazným poklesem minimálních denních teplot v tomto období – kvetení proběhlo téměř o dva týdny později, než byl průměr posledních let.

Od poloviny srpna naštěstí přišly slunečné dny a ideální rovnováha mezi denními a nočními teplotami. Tato kombinace přispěla k pomalému a rovnoměrnému dozrání hroznů. Sklizeň začala 16.září, což je o dva týdny později než v roce 2012.

Fermentace probíhala společně se slupkami přibližně deset dní při maximální teplotě 30°C, jablečno-mléčná fermentace proběhla ještě před začátkem zimy. Víno následně zrálo 12 měsíců v dubových sudech různých velikostí.

Víno má intenzivní granátovou barvu s tmavými rubínovými odlesky. Vůně je hluboká a komplexní s bohatým aroma. Plná a dobře vyvážená chuť s dlouhotrvajícím závěrem zralého ovoce.

Podávejte vychlazené na 17°C.

Vlastnosti vín(a)

  • Červená vína
  • Tiché
  • Suché
  • Červené

Barbaresco „Bric Turot“ DOCG – ročník 2013 – Červená vína

Brand : Prunotto