Barbaresco „Bric Turot“ DOCG – ročník 2014, Suché Červené

Barbaresco „Bric Turot“ 2014 je k dispozici v balíčku s ročníkem 2009, 2013 …

Více informací

Barbaresco „Bric Turot“ 2014 je k dispozici v balíčku s ročníkem 2009, 2013 a 2016 – více zde.

Víno je vyrobeno z odrůdy Nebbiolo a hrozny pocházejí z vinice Bric Turot v Barbarescu.

Ročník 2014 byl, vzhledem k nepříznivým meteorologickým podmínkám, z pohledu správy vinic jedním z nejtěžších v posledních letech. Přesto, z pohledu konečné kvality hroznů, přinesl příjemné překvapení.

Ve srovnání s předchozími ročníky došlo na jaře k předčasnému zahájení vegetativní aktivity vinné révy. Deštivé léto (výrazně nad průměrnou úrovní) mělo za následek vyšší množství plísňí, což ohrožovalo kvalitu hroznů. Září i říjen byly z klimatického hlediska nesporně pozitivní, podtržené ideálními teplotními rozdíly mezi denním teplem a večerním a nočním chladem. To pomohlo dozrávání hroznů a dokončení jejich fyziologické zralosti.

U červených hroznů bylo společným faktorem zvýšené množství barviva i strukturálních prvků – vína tak byla výrazněji zbarvená, s živou kyselinou.

Fermentace probíhala za přítomnosti slupek a trvala přibližně 10 dní při maximální teplotě 30°C. Jablečno-mléčná fermentace proběhla ještě před začátkem zimy. Víno dále zrálo nejméně 12 měsíců v dubových sudech různých velikostí.

Víno má intenzivní granátovou barvu s tmavými rubínovými odlesky. Vůně je hluboká a komplexní s bohatým aroma. Plná a dobře vyvážená chuť s dlouhotrvajícím závěrem zralého ovoce.

Podávejte vychlazené na 17°C.

 

Vlastnosti vín(a)

  • Červená vína
  • Tiché
  • Suché
  • Červené

Barbaresco „Bric Turot“ DOCG – ročník 2014 – Červená vína

Brand : Prunotto