Barolo, Piemonte DOCG, Suché Červené

Barolo se vyrábí ze 100% odrůdy Nebbiolo. Hrozny pocházejí ze dvou Cru vinic …

Více informací

Barolo se vyrábí ze 100% odrůdy Nebbiolo. Hrozny pocházejí ze dvou Cru vinic – Ravera a Cerviano Merli v okolí městečka Novello, ve výšce 350-400 m.n.m. Vysázeno je zde 4.700 keřů na hektar, vinice má organickou certifikaci s výtěžností 7.000 litrů z hektaru. Vzniká zde excelentní Barolo, které dokonale odráží typický charakter místního terroiru.

Po zpracování hroznů a fermentaci zůstává víno 4 měsíce v nerezových tancích. Poté zraje 2 roky v dubových sudech a následně zraje v lahvích ve sklepích vinařství, kde je celoročně konstantní teplota 16℃.

Výsledné víno má intenzivní rubínově červenou barvu s cihlovými odlesky, které se objevují po několika letech staření. 

Krásná vůně se zřetelným aroma červeného ovoce, jahod, třešní a černého lesního ovoce. Můžeme zde lehce cítit také tóny bílého pepře, což je charakteristické právě pro oblast Novello.

V elegantní, jemné a teplé chuti se objevují tóny vanilky, červeného ovoce a koření, jsou podpořené harmonickými sladšími tříslovinami. 

Skvěle se hodí k pokrmům z červeného masa, zvěřiny nebo pečeného a dušeného masa. Starší ročníky se pak dobře kombinují s tmavou čokoládou nebo čokoládovým pudinkem. 

Podávejte vychlazené na 18-20℃

Vlastnosti vín(a)

  • Červená vína
  • Tiché
  • Suché
  • Červené

Barolo, Piemonte DOCG – Červená vína

Brand : Azienda Mario Giribaldi