Château Haut Bonneau AOC, Suché Červené

Château Haut Bonneau je malé, udržované a dobře vedené vinařství patřící …

Více informací

Château Haut Bonneau je malé, udržované a dobře vedené vinařství patřící milému a nadšenému mladému manželskému páru Sarah a Bruno Manchard, kteří převzali vedení po svých rodičích. Na svých 11 hektarech vinic pěstují odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. 

Vinice jsou vysázené v kopcovité a “romantické” části regionu Saint-Emilion a jejich průměrné stáří je 45 let. Sarah a Bruno se snaží o přirozenou ekologickou rovnováhu ve vinicích – proto v okolí vinic, i přímo v nich, vysázeli velké množství květin a založili včelí úly. Tyto změny přispívají k výraznému snížení použití pesticidů. Pouze ty nejlepší hrozny jsou nakonec použity na výrobu Château Haut Bonneau.

Jde o směs odrůd Merlot 75%, Cabernet Franc 15% a Cabernet Sauvignon 10%. Hrozny se sbírají na vinicích na základě hodnocení senzorických vlastností a zralosti hroznových kuliček. Každá část vinic se sbírá odděleně. Hrozny Merlotu se sklízejí strojově, Cabernety pak výhradně ručně. 

Fermentace probíhá v malých betonových nádobách. Víno následně dozrává částečně v nerezových tancích a částečně v dubových sudech. 

Má intenzivní, tmavě červenou barvu. 

Vůně je ovocná s aroma zralého červeného a černého ovoce, dotekem tabáku a vanilky. 

Chuť je plná a dobře strukturovaná, s velmi jemnými tříslovinami. 

Jde o klasické víno z regionu Saint-Emilion s moderním stylu. Svojí kvalitou se může směle postavit i dvakrát dražším vínům. 

Vlastnosti vín(a)

  • Červená vína
  • Tiché
  • Suché
  • Červené

Château Haut Bonneau AOC – Červená vína

Brand : Château Haut Bonneau