„Occhetti“ Nebbiolo, Langhe DOC – ročník 1999, Suché Červené

POSLEDNÍCH 9 LAHVÍ!!!

Víno je vyrobené pouze z odrůdy Nebbiolo, …

Více informací

POSLEDNÍCH 9 LAHVÍ!!!

Víno je vyrobené pouze z odrůdy Nebbiolo, hrozny pochází z vinice „Occhetti“ v Monteu Roero. Ty jsou v nadmořské výšce okolo 250 m.n.m., mají jihozápadní expozici a písčito-štěrkové podloží.

Klimatické podmínky ročníku 1999 byly příznivé a to zejména během fáze kvetení, kdy absence srážek a stálá teplota umožňovaly pravidelný vegetační cyklus. K dozrávání hroznů ale došlo dříve, než v roce 1998. Srpen ale přinesl nepřetržitou oblačnost, která vrátila vývoj hroznů na běžnou úroveň. Podmínky v září podpořily dozrání hroznů do perfektní úrovně.

Poté, co hrozny dorazily do sklepa, byly lisovány, následovala 10 denní macerace při maximální teplotě 28°C. Jablečno-mléčná fermentace proběhla ještě před zimou. Následné zrání probíhalo po dobu 10 měsíců – část vína zrála v 5.000 litrových sudech, část v 500 litrových tonneaux sudech. Před uvedením do prodeje zůstalo další 4 měsíce v lahvích.

Víno má intenzivní rubínovou barvu s granátovými odlesky. Vůně je elegantní s aroma malin a růží. Chuť je plná a harmonická s dlouhým závěrem. Occhetti Nebbiolo je kulaté a elegantní víno a je tak velmi univerzální – je skvělé s antipasti, prvními chody nebo lehkými masovými pokrmy.

Toto víno je v lahvi o objemu 1,5 litru – obecně platí, že větší objem znamená pomalejší zrání v lahvi.

Ideální teplota pro podávání je 16°C.

Vlastnosti vín(a)

  • Červená vína
  • Tiché
  • Suché
  • Červené

„Occhetti“ Nebbiolo, Langhe DOC – ročník 1999 – Červená vína

Brand : Prunotto