Bumbu rum – recenze a ochutnávka rumu z Barbadosu

Máme tady recenzi oblíbeného rumu z Barbadosu. Bumbu originál je rum, který právem patří mezi první tři v Česku nejprodávanější rumy. Oblíbený je hlavně pro svojí sladší chuť a také každého zaujme originální „pirátská“ láhev.

Hodnocení rumu


Bumbu rum originál

Naše hodnocení:

5 out of 5 stars (5 / 5)

Hodnocení čtenářů:

4.8/5 - (14 hlasů)

Podívat se na rum

Zobrazit varianty Bumbu.


Původ: Barbados – Vůně: Vanilka, koření, karamel – Chuť: Banán, koření, karamel, vanilka, citrusy – Obsah alkoholu: 40% – Cena: kolem 900 Kč

Láhev

Nevím, jestli je na trhu nějaká více pirátštější láhev rumu, než je Bumbu. Krásně oblá a celkem mohutná láhev se zkříženými hnáty či co to vlastně je vás zaujmou na první pohled. Ony to zkřížené hnáty úplně nejsou. Je to něco mezi maltézským křížem a kostmi, každopádně tento marketingový skvost musí zaujmout každého, kdo v obchodě prohlíží prodejní vitrínku s rumy a vybírá dle obalu.

Bumbu rum - láhev

Jak je vyráběn

Bumbu rum je dle informací, které jsem našel založen na původní receptuře vytvořené námořníky někdy v 17. století. Ti při výrobě používali přírodní karibské koření a nynější výroba, stejně jako ta historická z ní vychází. Tedy v rumu naleznete přírodní koření a žádné umělé přísady. Vše se destiluje v malých dávkách, kde se následně míchají malé dávky rumu a to vše prý ručně. Zní to hezky, ale při dnešních objemech vyráběného rumu si to moc neumím představit, ale příběh a historie je součástí tohoto rumu. Vždyť součastná výroba vychází z 400 – leté tradice.

Samotný název Bumbu pochází z indonéštiny a znamená něco ve smyslu „směs koření“.

Destilace rumu  probíhá z fermentace cukrové třtiny, která pochází z různých míst Jižní Ameriky – z Barbadosu, Dominikánské republiky, Belize, Kostariky, Brazílie, El Salvadoru, Guyany a Hondurasu. Samotná palírna se nachází v Barbadosu.

Staření pak probíhá v sudech po bourbonu a následně se míchá na Barbadosu.

A co vás na rumu po ochutnání zaujme je jemná chuť směsi koření, kterým se rum ochucuje. Jemnosti také přidává druh vody, který se používá. Údajně jde o nefiltrovanou  čistou vodu z Barbadosu, která obsahuje více vápníku, než je běžné a chuť je pak o to více jemnější.

Jak pít

Nejdříve si k rumu přivoňte a následně jej po trošce ochutnejte. Malý doušek nechte převalovat v ústech a užívejte si jemně kořeněnou chuť a aroma. Chuť se bude po chvilkách měnit, tak ať jí poznáte celou.  V žádném případě se nesnažte pít rum tak, že do sebe hodíte celý panák najednou.

Bumbu rum recenze - ve skleničce

Vůně

Než se pustíte do ochutnávání, nechte nosem proběhnout krásnou vůni.

Ucítíte tóny vanilky, banánů, karamelu a  také jemného koření.

Chuť

V Bumbu jsem postupně ucítil na ja jazyku různé druhy jemného koření – skořice, vanilky, ale také oříšků, karamelu a banánů.  V závěru pak lehce trochu citrusů. Rum je sladší a jeho chuť je v něčem podobná třeba více citrusovému Don Papa.

Cena

Rum Bumbu můžete koupit s cenou kolem 900 Kč a to se na tento výborný rum vyplatí.

 

Další edice Bumbu rumu

NV obchodech také můžete narazit na další edice Bumbu rumu – jak na delší dobu stařený Bumbu XO 18 you nebo

Bumbu XO 18y0


Rum Bumbu XO

Prohlédnout v obchodě

Zcela černá láhev Bumbu XO vás možná překvapí svým vzhledem. Bumbu XO zrál 18 let v sudech po bourbonu a následně ještě získal svoji zajímavou chuť v sudech po cherry. Chuť karamelu, vanilky, pomeranče a koření, to jsou chutě, které si užijete při popíjení tohoto skvělého rumu. A je jen o něco málo dražší než Bumbu Originál.

Hodnocení

Rum Bumbu se skvěle hodí jako dárkový alkohol, už jen láhev samotná skvěle zaujme i neznalce rumů. Skvělá,  spíše sladší chuť zajistí to, že rum nezůstane dlouho otevřený. Po ochutnání vás bude vábit svou jemnou chutí a malá sklenička k večerní knize či posezení pro chuť udělá radost.

Kdo má rád sladší rumy pak toto je dobrá volba spolu s Don Papa nebo Diplomático. Kdo rád ochutnává ostřejší rumy, nemusí být úplně spokojen. Pokud přemýšlíte zda se Bumbu rum hodí jako dárek, tak skvěle neboť díky jeho jemné a sladší chuti většinou zachutná skoro každému.

Pokud chcete poradit a hledáte další tipy na rumy, které se hodí třeba jako dárek k narozeninám, inspirujte se v přehledu rumů jako dárek.

 


Bumbu rum originál

Naše hodnocení:

5 out of 5 stars (5 / 5)

Hodnocení čtenářů:

4.8/5 - (14 hlasů)

Podívat se na rum

Zobrazit varianty Bumbu.


Původ: Barbados – Vůně: Vanilka, koření, karamel – Chuť: Banán, koření, karamel, vanilka, citrusy – Obsah alkoholu: 40% – Cena: kolem 900 Kč


Podobné příspěvky